Test letních pneumatik 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2008

Jaká je kvalita letních pneumatik? Srovnávacím zkouškám jsme podrobili 18 sad letních pneumatik pro malá vozidla a 19 sad pro vozy střední třídy. Jak jednotlivé výrobky dopadly? Jak je to s jejich bezpečností?

Co zjistil náš test o levných pneumatikách?

Letní či zimní pneumatiky: Zimní a letní pneumatiky se od sebe liší. Ty zimní jsou z měkčího materiálu a při nízkých teplotách lépe přilnout k vozovce. Některé pneumatiky v našem testu dopadly neuspokojivě. Které to jsou?

Pneumatiky pro malá a velká auta: Nechte si poradit, které pneumatiky jsou nejlepší pro malá auta. Doporučíme vám pneumatiky i pro ty větší. Vybírejte pečlivě. Jde o vaší bezpečnost.

Hluk a kancerogenní látky: Dbejte i na hlučnost pneumatik. Některé svým hlukem obtěžují pasažéry i okolí. Zkoumali jsme i podíl rakovinotvorných látek, které jsou u některých výrobků poměrně vysoké. Test ukázal, že nejde jen o problém levných pneumatik.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zajímali o bezpečnost letních pneumatik. Kterým byste se měli vyhnout a které zvyšují pravděpodobnost, že dojedete do cíle v pořádku? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky 2006 - 2010 (174 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2010


Přihlásit