Test televizorů 2011 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2011

Televizory se neustále vyvíjejí a zlepšují. Mnozí ani nevědí, co v současné době televizor dokáže. Chystáte se koupit nový model? Máte představu o tom, co by měl umět, nebo stále ještě tápete v nabídce? Pojďme si moderní televizory přiblížit.

Co zjistil dTest o televizorech?

 
Šetrné televizory: Od listopadu 2011 musí mít televizory označení energetickým štítkem, podle kterého poznáte, do jaké energetické kategorie spadá. Měli byste vědět, že ne vždy se lze na tyto štítky zcela spolehnout.
 
Obraz televizorů: Zkoumali jsme obraz ve standardním i vysokém rozlišení přijímaného přes anténu a kabel, popřípadě satelit. Hodnotili jsme i obraz ve vysokém rozlišení přenášeným skrz univerzální přípojku HDMI. Jak dopadl test obrazů?
 
Jak jsou na tom 3D televizory: Televizory využívající tzv. aktivní 3D technologie jsou na trhu přes rok. Jak je to s jejich kvalitou? A co je to pasivní 3D technologie a jaký má efekt? I to vám dTest prozradí.
 
Televize a něco navíc: Současné televizory mají mnohé rozšířené funkce. Zvládnou více než přehrávat filmy, hudbu a zobrazovat fotografie. Mnohé modely lze připojit do domácí sítě, můžete si pouště multimediální soubory z PC atd.
 
Naše hodnocení: Při hodnocení jednotlivých výrobků jsme brali v potaz obraz, zvuk, speciální funkce, obsluhu, tunery a připojení a spotřebu elektrické energie.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na televizory. Chystáte se koupit si nový model? Jaké máte požadavky a jaké funkce vám mohou dnešní televizory poskytnout? Předplaťte si náš časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2011-2012 (167 výrobků)
poslední aktualizace: 11.5.2012


Přihlásit