Test štípačů dřeva 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2011

Uvažujete o koupi elektrického štípače dříví? Umožní vám bez námahy připravit špalky či polínka požadované velikosti. Dávejte si však pozor na bezpečí těchto přístrojů. Dva z testovaných výrobků jsme vyhodnotili jako nebezpečné.

Co zjistil dTest o štípačích dříví?

 
Vodorovné a svislé štípače: Na trhu jsou vodorovné i svislé štípače. Levnější jsou horizontální, dražší vertikální. Jaký typ štípače bude pro vás vhodnější? Záleží na využití přístroje. 
 
Praktičnost štípačů: Přístroje mají ergonomické nedostatky. To se týká především ochranných madel. Jaké další konstrukční nedostatky jsme objevili?
 
Nebezpečné štípače: Nebezpečí mnohých štípačů spočívá v tom, že odlétající dřevo může poškodit přívodní kabel a přístroj se dostane pod proud. Proto je důležité, aby kabely byly odolné. Našli jsme však i model, který má kabel z PVC. Pro toto použití jde o zcela nevhodné řešení.
 
Hodnocení štípačů: V našem testu jsme hodnotili štípání, obsluhu, bezpečnost, konstrukci a zpracování a hlučnost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát poradíme všem, kteří si chtějí pořídit elektrický štípač. Jaké modely jsou nejlepší a jaké mohou být naopak nebezpečné? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Databáze testovaných výrobků

Štípače dřeva (8 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Přihlásit