Test másel 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2011

Máte rádi máslo? Jde o tradiční produkt, který vyrábí mnoho firem. Kvalita jednotlivých výrobků se liší. Víte, na koho se obrátit, chcete-li skutečně dobré máslo, a jakým produktům se raději vyhnout? Poradíme vám.

Co zjistil dTest o máslu?

 
Máslo: Obsahuje sice mnoho cholesterolu a kalorií, ale mezi lidmi je oblíbené. Na jeho obhajobu je nutné podotknout, že má čistě přírodní složení. Nesmí obsahovat žádné konzervanty, stabilizátory, zahušťovadla atd. Splňují výrobky tuto podmínku?
 
Testovaná másla: Testovali jsme dvacet různých výrobků. Z toho devět zahraničního původu. Která másla si v testu vedla nejlépe? Prozradíme vám i to, k jakým dalším poznatkům jsme dospěli.
 
Čerstvost másla: Zaměřili jsme se také na výrobky označené „čerstvé máslo“. Takto označené produkty nesmí být starší než dvacet dní. Stáří másla totiž odvodit lze. Jsou skutečně výrobky označené „čerstvé máslo“ kvalitnější a lepší chuti?
 
Nedostatky másla: Zkoumali jsme chuť másla, která je pro většinu spotřebitelů zásadní. Objevili jsme výrobky, které byly mírně zoxidované, zatuchlé a některé měly příchuť fermeže. Prozradíme vám, které to byly.
 
Našeho hodnocení: Při hodnocení másla jsme brali v potaz senzorické hodnocení, látkový profil aroma, obsah tuku a vody, obal a deklaraci.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na tradiční výrobek, kterým je máslo. Jak náš test dopadl a jakým máslům můžete důvěřovat? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - másla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Másla 2011 (20 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Přihlásit