Test kompaktních úsporných zářivek 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2008

Rozhodli jste se i vy pořídit si kompaktní úsporné zářivky? Měli byste o nich něco vědět. Náš test pro vás zkoumal 28 výrobků a přináší vám informace, které oceníte.

Co zjistil náš test o kompaktních úsporných zářivkách?

Životnost úsporných zářivek: Kompaktní úsporné žárovky vydrží déle než klasické. Některé však kratší dobu, než jejich výrobce deklaruje. Které to jsou? Podívejte se do naší tabulky na deklarace a skutečné výsledky jednotlivých výrobků.

Úbytek intenzity světla: Jak je to s postupným úbytkem intenzity světla při stoupajícím počtu prosvícených hodin? Víme, které kompaktní úsporné zářivky splňují normy.

Jak je to s watty: Dejte si pozor na výrobce, kteří uvádějí více wattů, než zářivka skutečně má. Odhalili jsme je.

Neškodí zdraví: Někteří varují, že používání kompaktních úsporných zářivek škodí zdraví. Ve skutečnosti tomu tak není. Nebyl prokázaný žádný škodlivý vliv na lidské zdraví. Ublížit však mohou životnímu prostředí, pokud je nebudete vracet do sběru.

Co jsme ještě zkoumali: Přinášíme vám další údaje o kompaktních úsporných žárovkách. Porovnáváme je s těmi klasickými. Zaměřujeme se také na příkon, životnost, odstín atd.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na kompaktní úsporné žárovky. Jak je to ve skutečnosti s jejich výhodami? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

LED žárovky a kompaktní zářivky 2008 (28 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2008


Přihlásit