Test úsporných zdrojů světla 2011 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2011

Hledáte i vy úsporné zdroje světla, nebo tento aspekt podceňujete? Při dnešních cenách elektřiny to není rozumné. A po jakém úsporném zdroji světla sáhnout? dTest vám poradí.

Co zjistil dTest o úsporných zdrojích světla?

 
 
Jak je to se žárovkami: Nejméně úsporná varianta žárovek povinně zmizela z trhu, ale stále si můžete koupit halogenové žárovky. Spotřebují až o čtvrtinu méně energie a jsou levné. Jak je to s jejich kvalitou?
 
LED žárovky: Mají mnohé výhody. Mezi hlavní patří jejich dlouhá životnost. Mají nějaké nevýhody? Vyplatí se vám, i když je jejich cena poměrně vysoká? Na to vám odpoví náš test.
 
Odolnost žárovek: Jsou zářivky odolné vůči častému spínání? Měly by být. Našli jsme však takové, které nejsou. Prozradíme vám, na které si v tomto ohledu dát pozor.
 
Hodnocení úsporných zdrojů světla: Do našeho hodnocení jsme promítli tyto parametry - světelný výkon, zahřívací doba, odolnost a životnost, výkon při nízkých teplotách, spotřebitelské informace a podání barev.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na úsporné zdroje světla. Jaké jsou možnosti, jaká je jejich kvalita a které zdroje světla se vám nejvíce vyplatí? Předplaťte si náš test a budete vědět více.

Tento test byl proveden díky finanční podpoře SFŽP ČR a MŽP.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

LED žárovky a kompaktní zářivky II 2011 (31 výrobků)
poslední aktualizace: 14.11.2011


Přihlásit