Bližší informace k nadměrným obalům

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Časopis dTest si klade za cíl chránit spotřebitele poskytováním objektivních a nezávislých informací. Abychom naplnili tento cíl, vytvořili jsme databázi shromažďující informace o nadměrných obalech výrobků na našem trhu. Problematiku nadměrných obalů řeší v České republice zákon č. 477/2001 Sb., o obalech. Tento zákon mimo jiné stanoví, že osoba, která uvádí obal na trh, je povinna zajistit, aby hmotnost a objem obalu byly co nejmenší, a to s cílem snížit množství odpadu z obalů. Zdánlivě je tedy problém legislativně podchycen. V praxi je to ovšem obtížnější.

dTest se rozhodl nenechat nadále praktiky výrobců bez povšimnutí a vytvořil tuto databázi nadměrných obalů. V databázi jsou uvedeny jen ty výrobky, jejichž obaly jsou bezdůvodně nadměrné a neslouží například k ochraně zboží nebo spotřebitele. Pokud na takový případ narazíte, můžete přímo zadat popis výrobku a jeho fotografie do naší databáze, kde bude po schválení zveřejněn.

Popřípadě na náš e-mail vzduch@dtest.cz zasílejte fotografie výrobku v nadměrném obalu, spolu s názvem produktu, jménem výrobce či dovozce, cenou a počtem kusů v balení. 

 

ZPĚT NA DATABÁZI

Přihlásit