Test automatických praček 2008

Publikováno v časopise 3/2008

Potřebujete i vy novou automatickou pračku? Vybrat tu správnou není vždy jednoduché. Jaké modely jsou nejlepší a jaké nesplňují to, co po nich požadujete?

Co zjistil náš test o automatických pračkách?

Automatické pračky ze zemí EU: Testovali jsme sedm automatických praček ze zemí Evropské unie. Test byl proveden ve stejné laboratoři podle stejného programu. A jaký je výsledek? Přinášíme vám srovnání.

Spotřeba vody a elektrické energie: Vzhledem k ceně energií je třeba se při koupi pračky zaměřit na spotřebu vody a elektrické energie. I tu jsme pro vás měřili při pracím cyklu s alternativní náplní. Pro přehlednost jsme výsledky přepočítali na spotřebu energie na jeden kilogram prádla.

Otáčky: Držíte se trendu pořídit si pračku s co nejvyššími otáčkami? Měli byste vědět, že ve skutečnosti tak velký vliv na výkon pračky nemají. Rozhodně je menší než cenový rozdíl. Proto dobře zvažte, jestli vám stojí za to investovat do více otáček.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na automatické pračky. Které jsou vychytané a které raději nebrat? Předplaťte si náš test a budete vědět více.
 


Databáze testovaných výrobků

Pračky 2006 (7 výrobků)
poslední aktualizace: 1.11.2006


Přihlásit