dTest radí spotřebiteli: Pomoz si sám!

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2022 Obsah červnového dTestu

Vydáno: 26.9.2011   

Časopis dTest dnes spouští revoluční aplikaci zodpovídání spotřebitelských dotazů s názvem „Pomoz si sám“. Systém spotřebitelům přináší zcela novou formou odpovědi a řešení 85 nejčastějších spotřebitelských otázek, které na základě svých zkušeností vypracovala spotřebitelská poradna časopisu dTest.

Systém s řešením 85 spotřebitelských dotazů „Pomoz si sám“ má podobu pavouka sestávajícího z různých otázek. „Pomocí jednoduchých odpovědí ano/ne na několik málo dotazů tak spotřebitel dostane rychlou odpověď na řadu dotazů týkajících se třeba reklamací, odstupování od smluv, telekomunikací či spotřebitelských úvěrů,“ říká Jan Votočka, právní poradce časopisu dTest.

Systém „Pomoz si sám“ je unikátní a velmi rychlou cestou k řešení spotřebitelských problémů, spotřebiteli je navíc dále nastíněn i další postup a nabídnut konkrétní vzorový dopis vhodný pro řešení jeho problému.

Nový systém „Pomoz si sám“ není pochopitelně jedinou cestou ke kvalitní radě na dotazy a stížnosti spotřebitelů. „Zákazník se navíc může vždy obrátit na poradenskou linku dTestu - 299 149 009 a svůj problém dále konzultovat s našimi právními odborníky, a to za běžný tarif volání,“ uzavírá Votočka informací o cestách, jak se může spotřebitel dostat nejlépe z nesnází.

„Pomoz si sám“ neboli systém s řešením 85 nejčastějších spotřebitelských problémů a dotazů naleznete na www.dtest.cz/pomoz-si-sam.

Kontakty:                         

Jan Votočka, votocka@dtest.cz, tel.: +420 777 016 014

Martina Vernerová, vernerova@dtest.cz, tel.: +420 241 404 922   

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 –je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.                                                                                                         

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2010 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o více než 10 000 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC

Přihlásit