Test zimních a celoročních pneumatik 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2011

Pokud jste řidičem či řidičkou, určitě víte, že od letošního roku jsou povinné zimní pneumatiky, a to v období od 1. listopadu do 31. března. Už máte připravené zimní či celoroční pneumatiky, nebo stále nevíte jaké vybrat?

Co zjistil náš test o zimních a celoročních pneumatikách?

 
Pneumatiky s novými dezény: Testovali jsme šest modelů pneumatik se zcela novým dezénem. Čtyři nově vyvinuté pneumatiky se umístily na předních místech. Jaké modely pneumatik to jsou?
 
Nehodnoťte pneumatiky jen podle ceny: Víme, jaké pneumatiky zlepšují jízdu ve sněhu a které jen minimálně zvyšují spotřebu pohonných hmot. A jak je to s poměrem cena versus kvalita? Ne vždy se můžeme spolehnout na to, že se zvyšující se cenou roste kvalita.
 
Celoroční pneumatiky: Zdá se vám jako nejoptimálnější řešení používat celoroční pneumatiky? Ukazuje se, že nejsou optimální ani pro jízdu v létě ani na zimu. Žádná z testovaných celoročních pneumatik nezískala dobré hodnocení kvality.
 
Naše testování: Do našeho hodnocení kvality celoročních a zimních pneumatik jsme zahrnuli především jízdu na mokré vozovce a na sněhu, jízdu na suché vozovce i na náledí, opotřebení, vliv pneumatik na spotřebu pohonných hmot a hlučnost pneumatik.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na zimní a celoroční pneumatiky. Jaké modely podpoří vaši bezpečnou jízdu? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimní pneumatiky 2010-2016 (219 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Přihlásit