Test robotických vysavačů 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2011

Pořídit si robota, který bude v domácnosti sám uklízet, je snem snad každé hospodyňky. Skutečně je však technologie tak daleko, aby dokázala takový stroj vyvinout? Testovali jsme různé robotické vysavače a přinášíme výsledky.

Co zjistil dTest o robotických vysavačích?

O robotických vysavačích: Jde o menší přístroje ve tvaru disku. Mají elegantní vzhled a jejich menší rozměr jim umožní dostat se i na hůře přístupná místa. Testovali jsme robotické vysavače, které jsou napájeny z akumulátorů a dodávány s nabíjecími stanicemi.

Nevýhody robotických vysavačů: Slabinou mnohých robotických vysavačů je jejich vyhýbání se překážkám. Některé modely si s určitými překážkami poradí, ne však se všemi. Další nevýhodou je malá kapacita prachových nádobek. Pohybuje se od 150 do 400 ml.

Robotické vysavače versus klasické vysavače: Robotické vysavače ty klasické nenahradí. Mají mnohem nižší sací výkon a pojí se i s mnohými dalšími nedostatky.

Hodnocení robotických vysavačů: Při hodnocení jsme se soustředili na odstraňování nečistot, obsluhu, vyhýbání se překážkám, baterii, hlučnost a vybavení robotických vysavačů.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na robotické vysavače. Co nám přinášejí a skutečně mohou nahradit klasické vysavače? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Vysavače robotické 2011 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 20.9.2011


Přihlásit