Nevydařená dovolená: práva účastníka zájezdu

Obsah srpnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 8/2022 Obsah srpnového dTestu

Vydáno: 12.9.2011   

Všudypřítomný hmyz, pokoj s výhledem na ohořelé kontejnery či životu nebezpečná přistýlka sestavená ze dvou postelí na sobě. S tím vším se spotřebitelé obracející se na spotřebitelskou poradnu časopisu dTest - 299 149 009 - již setkali. Chcete-li náhradu za zklamání z nevydařeného letního zájezdu, máte zřejmě poslední příležitost: reklamovat totiž můžete do tří měsíců od skončení zájezdu.

Největší neznámou pro spotřebitele při reklamaci zájezdů bývá vyčíslení slevy, kterou by měli požadovat. Jako praktický orientační nástroj spotřebitelům může sloužit tzv. Frankfurtská tabulka slev, nástroj, který již léta používají německé soudy a který bychom s ohledem na zkušenosti německých turistů neměli zatracovat.

Věříme ale, že naše databáze fotek z nevydařených dovolených, kterou naleznete pod článkem, vám přiblíží vaše práva názorněji než poměrně obsáhlá tabulka. Fotky totiž obsahují i z ní vycházející údaj odpovídající slevě z celkové ceny zájezdu, které spotřebitel může při obdobném nedostatku či pochybení od cestovní kanceláře požadovat.

Doba zájezdů končí, doba reklamací zájezdů nastává!


Přihlásit