Váš příběh – Skříň s tlumiči

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Pobavte se pátým spotřebitelským příběhem, který zažila jedna ze čtenářek při objednávání a montáži skříně. Neváhejte ani vy ostatní a posílejte nám své příběhy na adresu pribeh@dtest.cz.

Stavěli jsme rodinný domek a rozhodli vybavit jej novým nábytkem. Při výběru skříní byl rozhodujícícm kritériem vzhled a praktičnost. Ve známém obchodním domě jsme si vyhledli skříň, na které nás zaujaly tlumiče. Líbilo se nám strčit do dveří a ony se samy v tichosti zavřely. Objednali jsme dvě skříně, uvedli rozměry a barvu, a taky jsme objednali dopravu a montáž.

Na montáž přijeli dva mladí pánové, kteří působili dojmem, že skříně montují poprvé. Montáž trvala celý den, pánové stihli na několika místech ušpinit čerstvě vymalovanou zeď, poškrábat strop i omítku. Nicméně skříně dali dohromady a zdálo se, že fungují. Až na maličkost. Skříň u zdi se v podstatě nedala normálně otevřít. Prstem jsem musela „vypáčit“ kraj dveří od zdi, nebo na ně zatlačit uprostřed. Pánové uznali, že to takto nejde a navrhli opravu poté, co se domluví na pobočce. Po pár dnech mi ze společnosti volali, že za 3 týdny přijede pán, který dveře prohodí.

Demontáž a opětovná montáž trvala celý den. A zase mě čekalo překvapení. Montér oznámil, že nemůže tlumiče namontovat, protože musí objednat tlumiče na správnou stranu a tím, že se dveře prohodily, tak tam ty nynější nefungují. Na tlumiče jsme čekali skoro dva měsíce. Dva montéři však přivezli tlumiče totožné s těmi, které jsme měli doma. Proběhlo několik dlouhých telefonátů na pobočku. Dozvěděla jsem se, že nám zřejmě tlumiče kvůli prohození dveří fungovat nebudou. Pánové nám nechali skříň bez tlumičů a odkázali nás na osobní návštěvu pobočky.

Do pobočky jsme s manželem cestovali přes 80 km tam i zpět, abychom se dozvěděli, že její personál nemá tušení o tom, co prodává. Nabídl nám, abychom si koupili jiné tlumiče, ale že neví, zda nenastane stejný problém. Za tyto nám odmítli vrátit peníze s tím, že se nejedná o reklamaci.

Poté jsem několikrát telefonicky i mailem reklamovala montáž skříně. Odpověděli mi jen jednou, že se nemůže jednat o reklamaci a že prohození dveří bylo na mé přání. Jenže žádný ze tří techniků, kteří montáž prováděli, nás na nic neupozornil. Požadovala jsem tedy vrácení skříně do původního stavu i za cenu obtížného otevírání dveří, ale se správnou funkcí dovírání a tlumení.

Uběhlo sedm měsíců, volání o nápravu jsme vzdali, manžel na bok skříně našrouboval nezvhledný háček, aby její dveře nevyjížděli do prostoru. Měli jsme oželit slavné tlumiče, které nám stejně u jedné skříně nefungují a těch několik desítek tisíc dát firmě, která své práci rozumí.
 

Přihlásit