Test: Daylong actinica

Publikováno v časopise 7/2011

Už jste slyšeli o výrobku Daylong actinica? Podle výrobců by měl představovat jistotu vysoké ochrany před UV zářením, samozřejmě za poměrně vysokou cenu. Vyplatí se pořídit si tento přípravek?

Co zjistil náš dTest o Daylong actinica?

Co je to Daylong actinica: Daylong actinica dodává na trh společnost Spiring. Jde o opalovací přípravek, který je registrovaný jako zdravotnický prostředek. My se ptáme: "Dosahuje takových kvalit, které deklaruje?"

Jak je to s ochranou: Podle deklarace má mít Daylong actinica „velmi vysokou ochranu před UVB zářením". Znamená to, že by u něj měl být ochranný faktor vyšší než 60. Tohoto faktoru však nedosahuje. Není tu ani dostatečná ochrana před UVA zářením.

Nenechte se oklamat: Dejte si také pozor na to, co se vám snaží už v názvu výrobek namluvit. Rozhodně vám neposkytuje ochranu na celý den. Mějte to na paměti a pravidelně opakujte aplikaci krému.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na výrobek Daylong actinica? Opravdu má takové účinky, které jsou u něj deklarované? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2011 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 7.6.2011


Přihlásit