Test multifunkčních tiskáren 2011

Publikováno v časopise 5/2011

Multifunkční tiskárny jsou čím dál oblíbenější. Kromě tisku vám nabízí i skener, kopírku, fax a mnohé další příslušenství. Jaký přístroj zvolit a kolik za něj zaplatíte? Záleží na tom, jak stroj hodláte využívat. dTest vám poradí.

Co zjistil náš dTest o multifunkčních tiskárnách?

Inkoust nebo laser: Záleží na tom, co bude primárně tisknout. K tištění fotografií a barevných dokumentů je vhodnější inkoustová technologie. U barevných laserových tiskáren vás nepotěší jejich cena. Jsou stále dost drahé. A jak je to s výkony inkoustových a laserových tiskáren?

Cena tisku: Zjistili jsme, že některé modely tiskáren jsou náročné na množství barvy a tisk vás pak vyjde velmi draho. Cena za stránku se pohybuje kolem 30 haléřů. U některých přístrojů dokonce přesahuje 2 Kč.

Další funkce tiskáren: Některé tiskárny vám umožní tisknout i z fotoaparátu či paměťové karty. Poměrně běžnou výbavou je také síťové rozhraní. Můžete tak k tiskárně připojit jakýkoliv počítač přes lokální síť.

Naše tetování: V našem testu multifunkčních tiskáren jsme se zaměřili především na kvalitu tisku, kopírku, obsluhu, skener, vybavení, práci v síti, přímý tisk fotografie a spotřebu elektrické energie.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na multifunkční tiskárny. Jaké jsou jejich kvality a jaký konkrétní model si vybrat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více. Poradíme vám také, jak tisknou šetrně.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit