Test praček s předním plněním 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2011

Rozhodli jste si pořídit novou pračku s předním plněním. Nebudete mít problém ji sehnat. Konkrétní model však vybírejte pečlivě. Jejich kvalita se liší. dTest vám pomůže s výběrem.

Co zjistil náš dTest o pračkách s předním plněním?

Na co se soustředit při výběru pračky: Vybíráte-li pračku s předním plněním, berte v potaz ovládací prvky, kvalitu a provedení dávkovače, velikost a přístupnost otvoru do bubnu, možnost otevření dvířek, přístup k filtru pračky, spotřebu energie atd. Kvalitu však ovlivňuje ještě mnoho aspektů, které v prodejně nepoznáte.

Kvalita praní versus šetření: Mnozí lidé si myslí, že když si koupí pračku, která maximálně snižuje spotřebu vody, ušetří. Je to sice pravda, ale prádlo se mnohdy nevypere kvalitně. Snižuje se také životnost prádla. Proto si dejte pozor na různé programy praček.

Naše testování: Při našem testování jsme se soustředili především na kvalitu praní, spotřebu elektrické energie, spotřebu vody, máchání, odstřeďování, návod k obsluze, délku pracího cyklu, hlučnost a obsluhu.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na pračky s předním plněním. Na co se při výběru nejvíce soustředit a jaké modely jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky 2011-2013 (113 výrobků)
poslední aktualizace: 3.10.2013


Přihlásit