Ohlédnutí: Příběhy k smíchu i pláči

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2011

Vyhlásili jsme pátrání po absurdnostech a kuriozitách ze života spotřebitelů. Pobavte se příběhem třetím.

Jeden rok v jedné rodině

Vyhráli jsme „úžasný“ tyčový mixer Eta, který jsem už dvakrát reklamovala a modlím se, aby se mu něco stalo po třetí a já si mohla sama vybrat jiný.

Otřesnou zkušenost mám s reklamací v Kauflandu. Jednalo se sice jen o bio mouku za 20 Kč a já si v ní domů přinesla larvy molů. Paní na mě koukala jak na exota, že je to snad i normální, a nechala mě tam 20 minut „vycukat“. Možná si myslela, že když jsem ji jeden den kupovala a druhý reklamovala, že ty larvy mohly být ode mě z domu. Kdyby mi nešlo o princip, tak ji tam tou moukou a dvacetikorunou praštím o zem.

K Vánocům jsem dostala telefon Emgeton, který blbnul, a přestože v diskuzích na internetu jsem se dozvěděla, že reklamace český zástupce řeší tak, že je neuznává, riskla jsem to. Nedávno mi volali, že tam mám telefon a mám si ho vyzvednout a na otázku, jestli by to nešlo poslat, že to mám přes 100 km, mi řekli, že to neposílají. Tak se tam holt vypravíme.

Koupili jsme si pod vánoční stromeček konvici Krups. Chtěli jsme regulovanou teplotu a designově se nám žádná jiná nelíbila. Celé tři dny nám vařila, pak zasmrděla a konec. Nyní přišlo vyjádření, že si můžeme vyzvednout peníze... nechápu to, když prodejce má tu samou skladem... Nevadí, dáme jí ještě jednu šanci a hned si ji tam koupíme.

Nejlepší zkušenost s reklamací mam kupodivu s chůvičkami Sencor. Jelikož zlobil signál, odvezli jsme je do Prahy, přímo do servisního střediska. Tam milá paní nic nezkoušela, sepsala, co nefunguje, a za tři dny byly chůvičky opravené v poště. Takhle bych si to představovala.

 

Lucie Skálová je předplatitelkou časopisu dTest, takže už může přemýšlet, co s dalším předplatným, které od nás za nahlédnutí do svých zkušeností získává, udělá. Daruje, nebo si to své prodlouží?

 

Pamatujte, i pro vaše příběhy je připravena speciální mailová adresa pribeh@dtest.cz

 

Zásilka od Vodafonu
Jakmile jsem uviděla velikost balíku, který měl obsahovat nový telefon zakoupený u Vodafone, vzpomněla jsem si na vaši rubriku. Nejde sice o balení přímo výrobcem (samotný telefon Sony Ericsson je zabalen velmi úsporně), jak vyžadují podmínky rubriky „Kupujete vzduch?“, přesto mě zaujalo balení zasílaného zboží firmou, která se hlásí ke Společenské odpovědnosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí.
Šárka Poláčková

 

Co je uvnitř?

Pobavil mě příspěvek čtenáře na téma poloplných obalů (dTest 2/2011). Že v obalu dost obsahu zbude, je běžné. Stejně tak mě již nezaráží kupování vzduchu. Co se týče potravin, téměř vše, co koupím, je plné vzduchu, to bych měla opravdu bohatou fotogalerii. Zmínění poloplných výrobků tedy není špatný nápad a vzpomněla jsem si, že k poloplným bych taky měla čím přispět ze své fotografické sbírky. Podívejte se, jak jsem naletěla...

„Selské rybí prstýnky s cibulí“ by se správně podle objemových procent měly nazývat „Cibule za 48 Kč se selskými rybími prstýnky“, i když – sedláci sledě asi běžně nechovají. U „Párků s telecím masem“ jsme až před opékáním zjistili, že v názvu vyzdviženého telecího masa obsahují pouze 3 %, dále hromadu konzervantů a 50 % masa.

Když mě někdo šidí, jsem zlá. Ale už také vím, že musím etikety číst, číst a číst velice důkladně a na ryby že se musí koukat ze všech stran.      M. L.

 

Ptáte se...

Jaká je lhůta pro vrácení zboží zakoupeného v kamenném obchodě?

V případě nákupu zboží v kamenném obchodě zákon možnost odstoupení od smlouvy a vrácení zboží bez udání důvodu neposkytuje. Tato možnost je dána pro nákup např. přes internet nebo mimo prostory obvyklé k podnikání (14denní lhůta).

 

Jaká má spotřebitel práva při opětovné reklamaci a při výskytu většího množství vad?

Při opětovném výskytu vady po opravě nebo při výskytu většího počtu vad má kupující právo na výměnu věci nebo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Možnost volby má kupující, ne prodejce!

O opětovné vyskytnutí vady jde tehdy, jestliže se na výrobku vyskytne stejná vada, která byla už nejméně dvakrát odstraňována. Větším počtem vad věc trpí, má-li v době uplatnění reklamace současně alespoň tři odstranitelné vady, nebo se na věci postupně vyskytnou alespoň 4 různé vady.


Přihlásit