Test žehliček 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2011

Žehlička je vybavením snad každé domácnosti a na trhu jich je mnoho. Běžné napařovací žehličce konkuruje parní stanice. Mezi oběma typy jsou dobré i méně dobré výrobky. S jakými budete spokojeni?

Co zjistil dTest o žehličkách?

O žehličkách: Žehličky se vyvíjejí. Ovšem ne tak rychle, jak tvrdí reklama. Bez námahy se stále ještě žehlit nedá. Nejvíce kvalitu žehličky ovlivňuje žehlicí deska, která se vyrábí z eloxovaného materiálu, smaltu, nerezové oceli, broušeného hliníku či z keramiky. Jaký povrch volit?

Napařovací žehlička versus suchá klasika: Někteří lidé dávají přednost suché žehličce před napařovací, a tak jsme ji rovněž zahrnuli do testu. Má potřebné kvality a prošla našim zátěžovým testem?

Vodní kámen: Jak je to se zanesením žehličky vodním kamenem? Jaké modely jsou proti zanešení odolné? Některé žehličky se v našem testu ukázaly jako málo odolné proti vodnímu kamenu.

Naše testování: Hodnotili jsme pro vás kvalitu různých napařovacích žehliček a parních stanic. Zaměřili jsme se především na odolnost vůči zanesení, žehlení s napařováním, obsluhu, odolnost žehlicí desky a výdej páry.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na žehličky. Jaká je jejich kvalita a jak jsou na tom konkrétní testované modely? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.


Žehličky 2011 (porovnat)

Parní stanice 2011 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parní stanice 2011 (6 výrobků)
poslední aktualizace: 15.4.2011
Žehličky 2011 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 15.4.2011


Přihlásit