Test robotických sekaček 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2011

Sekání trávy nemusí být už dnes namáhavou činností. Práci vám usnadní robotické sekačky. Skutečně je na ně spolehnutí? Kolik stojí a jaké modely upřednostnit? Na to vám odpoví dTest.

Co zjistil náš dTest o robotických sekačkách?

O robotických sekačkách: Tyto přístroje představují mulčovací stroje bez sběrného koše. Rozsekají trávu na malé kousky a rovnoměrně ji rozprostřou po trávníku. Udržují se tak průběžně spíše menší až středně velké trávníky. 

Výkony robotických sekaček: Výkony testovaných sekaček jsme měřili na stometrovém pozemku s běžným trávníkem vymezeným fyzickou překážkou či hraniční smyčkou. Příjemně nás překvapili jejích výkony. U jednoho přístroje jsme však zjistili nedostatky ve zkouškách bezpečnosti.

Naše testování: Při našem hodnocení robotických sekaček jsme se zaměřovali na sečení (50%), baterii (15%), hlučnost (15%)´, obsluhu (10%), spotřebu elektrické energie (5%) a uživatelské pokyny (5%). Předkládáme vám kompletní výsledky, která vám pomohu vybrat správnou robotickou sekačku.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na testování robotických sekaček. Chcete si ji pořídit? Co byste o ní měli vědět a jaký konkrétní model zvolit? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Robotické sekačky 2011 (4 výrobků)
poslední aktualizace: 15.4.2011


Přihlásit