Test benzínových sekaček 2011

Publikováno v časopise 4/2011

Chcete si pořídit motorovou rotační sekačku? Co všechno dokáže a jakou kvalitu mají jednotlivé modely? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky vám přináší časopis dTest.

Co zjistil náš dTest o benzínových sekačkách?

Benzínové sekačky: Motorové rotační sekačky jsou různé. Některé mají nedostatky v obsluze, jiné jsou hlučné. Problémem může být i vysoká spotřeba paliva či negativní dopad na přírodu. Proto při výběru konkrétního přístroje vybírejte pečlivě.

Naše testování: Během našeho testování si musely sekačky poradit s různými typy trávníků. Hodnotili jsme výsledky hned po posečení, ale i tři dny poté. Kromě sečení jsme se zaměřili především na spotřebu paliva, obsluhu, uživatelské pokyny, zpracování, hlučnost, vybavení a rozměry sekaček.

Spotřeba energie: Benzínové sekačky jsou obecně hlučnější a vyšší je i jejich spotřeba. Mezi jednotlivými modely jsou velké rozdíly. Poradíme vám, se kterými přístroji není spotřeba tak drastická, a kterým strojům se raději vyvarovat.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na benzínové sekačky. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a který model bude pro vás nejlepší? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Testované výrobky - benzínové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Benzínové sekačky starší (37 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Přihlásit