Test tuňáků v konzervě 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2011

Máte rádi tuňáka v konzervě? Než si na této lahůdce pochutnáte, seznamte se s nedostatky, které některé konzervy mají. Nechceme vám zkazit chuť, jen vám poradíme, na co se zaměřit, když si tuňáka v konzervě kupujete.

Co zjistil náš test o tuňáku v konzervě?

Co je v konzervě: To, že je v konzervě tuňák, je velmi nepřesné označení, protože tuňáci jsou různí. Obecně je rozlišujeme na pravé a nepravé. Spotřebitel má právo vědět, co přesně konzumuje.

Pozor na olej: Nejlepší výrobky jsou s přírodním olejem či ve vlastní šťávě. U tuňáka v oleji se dejte pozor, o jaký olej se jedná. Často může jít o nekvalitní směsku. Stává se také, že olej deklarovaný na obalu neodpovídá skutečnosti

Chuť tuňáka: Tuňák je chutnou rybou, a když nechutná, tak není něco v pořádku. Nejčastějšími problémy je pach po rybině, kovová chuť, atd.

Problém s amoniakem: Zjistili jsme, že konzervy s tuňáky neobsahují těžké kovy, ale objevili jsme zvýšenou hladinu toxického amoniaku neboli čpavku. Které výrobky ho obsahují?

Naše testování: Při hodnocení tuňáka v konzervě jsme se zaměřili především na senzorické zkoušky, laboratorní zkoušky a deklaraci.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na tuňáka v konzervě. Co byste o něm měli vědět, než si koupíte konzervu? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Tuňák kousky (porovnat)

Tuňák drť (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tuňák kousky (17 výrobků)
poslední aktualizace: 15.3.2011
Tuňák drť (8 výrobků)
poslední aktualizace: 15.3.2011


Přihlásit