Test ochran počítače 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2011

Máte antivirový program ve vašem počítači? Měl by být pro každého samozřejmostí, zvlášť pokud máte připojení k internetu. Antivirové programy nás chrání nejen před viry, ale i před špionážním softwarem a dalšími škodlivými programy.

Co zjistil náš test o antivirových programech?

Možnosti antivirové ochrany: Možnosti jsou mnohé. V první řadě antivirová ochrana nabízí antivirový test a ochranu v reálném čase. Kvalitní antivir musí mít velmi obsáhlou databázi virů i nebezpečných stránek a neměl by dopustit stažení škodlivého softwaru. Některé programy dokáží vyčistit zabalený soubor formátu ZIP atd.

Naše testování: Hodnotili jsme balíčky pro komplexní zabezpečení i antivirové programy. Zkoumali instalaci a odebrání programu, funkce firewallu, obsluhu, opravný disk, zatížení počítače, základní nastavení a především ochranu před viry a škodlivým softwarem.

Jak se chovat na internetu: I když máte antivirový program, je nutné dodržovat zásady bezpečného chování na internetu. Pravidelně aktualizujte antivirus, stahujte jen z důvěryhodných zdrojů, neotevírejte přílohy nevyžádané pošty, nereagujte na neznámé emaily, atd.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na antivirové programy. Co od nich můžete čekat a jak účinně chránit váš počítač? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2011 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 15.3.2011


Přihlásit