Test GPS navigací 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2011

GPS navigaci používá dnes stále více motoristů. Na trhu najdete navigace různého cenového rozmezí. Jaká se vyplatí vám? Pamatujte, že kromě kvalitní navigace potřebujete i rozsáhlé a pravidelně aktualizované mapy. TEST vám poradí jak vybrat kvalitní GPS navigaci.

Co zjistil náš test o GPS navigacích?

Rozdíly v navigaci: Na trhu jsou různé modely GPS navigací. Některé vám nabízí doplňkové funkce, např. přehrávač hudby, videa, prohlížeč fotografií atd. Je třeba si uvědomit, že rozdíly jsou mezi přístroji i v tom, jak dobře navigují. Vybírejte pečlivě.

Aktuální mapy: Jsou základem celé navigace. Důležité je pokrytí, tedy oblasti, na kterých vás bude navigace provázet. Víme, jaké vybavení map mají konkrétní přístroje.

Naše testování: Při testování GPS navigací jsme se zaměřili na mapy, vybavení, obsluhu, navigaci, provozní dobu, odolnost a zpracování.

Co navigace neumí: Je nutné si uvědomit, že navigace je jen rádcem. Rozhodně za vás nebude myslet. Nemá totiž aktuální informace o skutečné situaci na vozovce. Proto vás mohou zavést na silnici, která je dočasně uzavřená apod. S tím je třeba počítat.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na GPS navigace. Co od nich můžete čekat a jaký přístroj se vám vyplatí? Předplaťte si náš časopis Test a budete vědět více.


Testované výrobky - GPS navigace (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021
GPS navigace 2011 (56 výrobků)
poslední aktualizace: 8.2.2012


Přihlásit