Test lyžařských brýlí 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2011

Sháníte lyžařské brýle? Na trhu jich je dost, ale co když sháníte lyžařské brýle a zároveň nosíte dioptrické? Pak jste znevýhodněni. Výrobci nabízí speciální modely, ovšem mnohé nedokáží zabránit zamlžování. Podrobili jsme je testu.

Co zjistil náš test o lyžařských brýlích?

Lyžařské a dioptrické brýle: Kombinujete-li lyžařské a dioptrické brýle, nejvážnějším problémem je zamlžování skel. I když lyžařské brýle mají speciální úpravu, dioptrické se většinou stejně zamlží.

Slabá místa lyžařských brýlí: Problémem je, že ne vždy dioptrické brýle pasují do lyžařských. Chcete-li používat dioptrické brýle, měli byste je mít s kovovými obloučky.

Naše testování: Vybrali jsme lyžařské brýle, které jsme podrobili zkoumání. Zaměřili jsme se na bezpečnost a odolnost, obsluhu, nošení, vidění a cizorodé látky.

Jak vybírat lyžařské brýle: Lyžařské brýle před nákupem vyzkoušejte, nejlépe s lyžařskou přilbou, abyste zjistili, jestli vám dobře sedí. Dbejte na péči o brýle a mimo sezónu je skladujte vyčištěné a zbavené potu a případně zbytků kosmetiky.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na lyžařské brýle. Jaké vybrat a co je u nich důležité sledovat? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - lyžařské brýle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Lyžařské brýle (13 výrobků)
poslední aktualizace: 9.1.2011


Přihlásit