Test čteček elektronických knih 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2011

Také vás zaujaly elektronické čtečky knih, které jsou v poslední době stále více oblíbené? Jakou zvolit a na co si dát při jejich výběru pozor? Test vám tyto přístroje přiblíží.

Co zjistil náš test o čtečkách knih?

Čtečky knih: Moderní technologie nám umožňuje číst elektronické knihy. Čtečky představují malé počítače, které jsou vybavené displejem na bázi tzv. elektronického inkoustu.

Displej čteček: Čitelnost z displeje je závislá na okolním osvětlení. Poradíme vám, které čtečky budou nejméně namáhat vaše oči, a dozvíte se také něco o technologii elektronického inkoustu.

Naše testování: U testovaných čteček elektronických knih jsme hodnotili především obraz, obsluhu, zpracování a odolnost, spotřebu elektrické energie a vybavení.

Vícefunkční zařízení: K čtení elektronických knih můžete použít i tablet iPad, který jsme zařadili do našeho testování. Nejde přímo o elektronickou čtečku knih. Jedná se o vícefunkční zařízení, které tuto možnost nabízí. Jaká je jeho kvalita?

Různé formáty: Elektronické knihy jsou k dostání v několika standardních formátech. Bohužel ne každá čtečka si poradí s různými formáty. Některé čtečky mají také problém s otevřením knih s kódováním DRM.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na čtečky knih. Jaká je jejich kvalita a podle čeho si ji vybrat? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - čtečky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Čtečky elektronických knih (11 výrobků)
poslední aktualizace: 9.1.2011


Přihlásit