Test nabíjecích baterií a nabíječek 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2010

K mnoha přístrojům potřebujeme nabíjecí baterie a je zřejmé, že oceníme takové, které dlouho vydrží. Kapacita nabíjecích tužkových baterií se stále zvyšuje. Jak je to s konkrétními výrobky? U kterých baterií budete skutečně spokojeni s jejich životností a po které nabíječce sáhnout?

Co zjistil náš test o nabíjecích bateriích a nabíječkách?

Typy nabíječek: Důležité je vybrat kvalitní nabíječku. Na trhu jsou různé typy. Nejpokročilejší jsou inteligentní nabíječky. Dále máme nabíječky s časovým spínačem, rychlonabíječky atd. Jaké jsou jejich přednosti a úskalí?

Vysokokapacitní baterie: Jak je to s vysokokapacitními bateriemi a životností jejich článků? Rozhodujte se při koupi i podle toho, jak rychle u jednotlivých výrobků dochází ke ztrátě kapacity.

Testování: Náš test se zaměřil na 16 nabíjecích tužkových baterií s vysokou kapacitou. Testovali jsme jeden nabíjecí cyklus i více nabíjecích cyklů. Zkoumali jsme baterie za běžných podmínek, kolísavou spotřebu, vysokou kontinuální spotřebu, uskladnění nabitých článků, uskladnění vybitých článků a přebití.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na nabíjecí baterie a nabíječky. Které vydrží nabité skutečně dlouhou dobu a u kterých je omezená životnost? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Nabíjecí baterie AA (porovnat)

Nabíječky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nabíjecí baterie AA (19 výrobků)
poslední aktualizace: 12.1.2011
Nabíječky (17 výrobků)
poslední aktualizace: 7.12.2010


Přihlásit