dTest: nejlepší tělová mléka hydratují 24 hodin

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 23.11.2010   

Časopis dTest se v novém testu zaměřil na kvalitu tělových mlék pro suchou pokožku. Většina testovaných výrobků v testu získala dobré hodnocení. Zvláštní kategorií testovaných výrobků byla tělová mléka lákající zákazníky na celodenní hydrataci. Na otázku, zda splnila to, co slibovala, odpovídá listopadový test.

Tělová mléka mají za úkol ošetřit a hydratovat pleť vysušenou používáním sprchových gelů a mýdel, sprchováním či koupáním. Některá slibují i celodenní hydrataci. Test se zaměřil na jedenáct pleťových mlék pro suchou pokožku, z nichž šest výrobků deklarovalo účinek až 24 hodin.


Nejdůležitějším kritériem byla schopnost hydratace, která byla po dvanácti hodinách velmi dobrá hned u pěti testovaných výrobků. Mezi nimi byl i vítěz testu, zvláčňující tělové mléko Eucerin. U výrobků s deklarovaným dlouhodobým účinkem se zkouška provedla opakovaně po 24 hodinách. Nejlepší hodnocení velmi dobře po 24 hodinách pouze tělové mléko Garnier HydraFix, ale dobře si vedly i všechny ostatní výrobky hodnocené v této kategorii.


Propadákem testu se stalo slézové pěstící mléko značky Weleda. Výrobce sice v tomto případě nelákal na celodenní schopnost hydratace, ale i ta krátkodobá zde byla prokázána pouze v dostatečné míře, a to je málo. Jako jediný z výrobků ale neobsahoval konzervační látky, a i přesto vyhověl z hlediska mikrobiologické kvality.


Kvalitní tělové mléko nemá jen hydratovat; stejně důležité jsou jeho kosmetické vlastnosti, mělo by se dobře vstřebávat a nemělo by lepit. Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testu dodává: „V tomto ohledu nás všechna tělová mléka příjemně překvapila, neboť získávala pouze první dva hodnotící stupně.“


Test tělových mlék přináší časopis dTest 11/2010, podrobné informace jsou přístupné také na https://www.dtest.cz/testy-vyrobku-167/kremy-pro-suchou-pokozku.


Časopis dTest přináší ve svém listopadovém vydání testy carvingových lyží, chráničů zad pro zimní sportech, fotoaparátů, domácích kin a povinného ručení.


Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST


Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 604 660 290
Mgr. Jan Hrouda, Dis. hrouda@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.


Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 

Přihlásit