dTest: Nová telefonická poradna pro spotřebitele

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Vydáno: 15.11.2010   

Občanské sdružení spotřebitelů TEST spustilo v pondělí 15. listopadu novou poradenskou linku v oblasti spotřebitelských práv. Linka funguje ve všední dny mezi 9. a 17. hodinou. V rámci zahájení projektu zaplatí dotazovatelé za poradenství pouze cenu běžného telefonního hovoru.

 

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, které vydává časopis dTest, přichází po spuštění nového webu www.dtest.cz s další novinkou. V pondělí 15. listopadu byla na telefonním čísle 299 149 009 zahájena poradenská linka, na které radí odborníci v oblasti spotřebitelských práv. Ti spotřebitelům odpovídají na jakékoliv dotazy v oblasti reklamací, mimosoudního řešení sporů, nákupu na internetu a mnohých jiných oblastí.


Místopředseda Občanského sdružení spotřebitelů TEST Karel Pavlík nový projekt komentuje: „Časopis dTest se věnuje mimo testování výrobků i oblasti ochrany spotřebitele a naše sdružení spotřebitelům radí již od svého vzniku v roce 1992, ovšem z kapacitních důvodů doposud pouze pro předplatitele časopisu. Poslední dobou ovšem skokově narostl počet dotazovatelů i z řad nepředplatitelů, a proto jsme se rozhodli vyjít vstříc i jim.“


Poradenská linka je spuštěna nyní jako pilotní projekt, který by měl být dále posilován. „Rádi bychom od příštího roku poradenské služby rozšířili i na internet, zvýšili počet poradců a poskytovali plnohodnotný spotřebitelský servis. Budeme také průběžně vyhodnocovat oblasti dotazování, protože poskytují velmi užitečné informace o situaci na trhu a o jeho hlavních problémech,“ dodává Karel Pavlík.


Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST


Kontakty:
Mgr. Nikola Švábová, svabova@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 731 789 110
Martin Černý, cerny@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.


Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit