Test carvingových lyží 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2010

Rozhodli jste se pořídit si nové carvingové lyže? Nabídka je velká. Jaké budou nejvíce vyhovovat vám a jaká je obecně kvalita lyží na trhu? Testovali jsme pro vás 15 modelů.

Co zjistil náš test o carvingových lyžích?

Jaké lyže vybrat: Máme několik typů lyží. Výběr přizpůsobte vašemu stylu jízdy. Lyže skupiny all-mountain se hodí pro méně náročné a průměrně zkušené lyžaře. V čem se od tohoto klasického typu liší sportovní lyže „race“ a pro koho jsou určené? Nechte si poradit.

Cena lyží: Testovali jsme lyže, které se cenově pohybují okolo 12 tisíc korun. Otestovali jsme i dva dražší modely kolem 20 tisíc korun. Ceny lyží jsou včetně vázání. Bohužel většinou si vázání nemůžete vybrat. Prodává se totiž v sadě s lyžemi.

Testování lyží: A co jsme všechno pro vás testovali? Zaměřili jsme se především na technické vlastnosti (odolnost hran, tloušťka hrany, odolnost vůči nárazu, skluznici), na jízdní vlastnosti, konkrétně dynamické vlastnosti, sjezd, stabilitu a komfort.

Test je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na carvingové lyže. Porovnejte, jak v našem testu dopadli jednotlivé modely. Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Testované výrobky - sjezdové lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sjezdové (carvingové) lyže 2010 (16 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Přihlásit