dTest: největší databáze výsledků nezávislých testů televizorů

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 10.11.2010   

Na nových webových stránkách časopisu dTest naleznete největší databázi nezávislých výsledků testů televizorů. Databáze umožňuje přehledné vyhledávání, porovnávání jednotlivých parametrů a srovnání aktuálních cen. Aktualizovaná verze obsahuje výsledky 167 modelů LCD, LED a plazmových televizorů na českém trhu.
 

Kompletní přehled nových (167 modelů) i starších (271 výrobků bez detailního hodnocení) televizorů s podrobným výpisem hodnocených vlastností se nachází v online databázi na webových stránkách www.dtest.cz. Databáze obsahuje veškeré podrobnosti ke každému televizoru, detaily testovaných parametrů a přehled vybavení jednotlivých modelů. V databázi lze velmi snadno vyhledat televizor dle zadaných kritérií, třídit a srovnávat jednotlivé modely. U každého modelu je i aktuální cena.


Redaktor Jan Hrouda k novému způsobu podávání informací dodává: „Snažíme se jít vstříc našim čtenářům a připravit jim uživatelsky příjemný způsob získávání informací. Pravidelně doplňovaná databáze umožňuje stálý přístup k aktuálním informacím, se kterými se navíc velmi pohodlně pracuje.“


Možnost interaktivního srovnání televizorů přináší překvapivá zjištění. Je patrné, že cena není vždy úměrná celkové kvalitě a ani různé výrobci propagované nové technologie zobrazení jako LED či Quattron nutně nevedou k lepšímu obrazu. Jedním příkladem za všechny je srovnání modelu Samsung LE40C650 s cenou těsně pod 19 000 korun. Televizor disponuje (s výjimkou vyšší spotřeby a absence analogového výstupu) dobrými parametry a nelze jej než doporučit. Oproti tomu o více než 10 000 korun dražší model Sharp LC-40LE810E s technologií Quattron přináší jen podprůměrný obraz a dostatečný zvuk a doporučení časopisu dTest neobdržel.


Výběr z testu televizorů přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na http://www.dtest.cz/testy-vyrobku-38/lcd-a-plazmove-televize

Časopis dTest přináší ve svém říjnovém vydání testy 3D televizorů, krémů na ruce, zimních pneumatik a kuchyňských robotů.


Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST


Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 604 660 290
Mgr. Jan Hrouda, Dis., hrouda@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.


Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.


Přihlásit