Test digitálních fotoaparátů 2010 (II.)

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2010

Na trhu je mnoho digitálních fotoaparátů. Jejich cenové rozpětí je velké a pro každého fotografa se najde konkrétní model. Je třeba vybírat pečlivě a s přihlédnutím k různým aspektům. Test vám poradí.

Co zjistil náš test o digitálních fotoaparátech?

Podle čeho digitální fotoaparát vybírat: Vybírejte fotoaparát pode toho, na co ho potřebujete. Přístroje se dělí do několika skupin. Jste-li nenáročným uživatelem, postačí vám základní kompaktní fotoaparát. Na trhu je i mnoho fotoaparátů pro nejnáročnější uživatele a celá řada modelů mezi uvedenými skupinami. Jaká je jejich kvalita?

Funkce digitálního fotoaparátu: Jednotlivé přístroje mají různé funkce. Zamyslete se nad tím, které na svém digitálním fotoaparátu uplatníte a které nepotřebujete. Nevyplatí se investovat do něčeho, co nevyužijete. Líbí se vám funkce umožňující pořízení vidosekvencí? Představa, že tak nahradíte digitální videokameru, je mylná.

Mobil versus kompakt: Jste toho názoru, že nepotřebujete digitální fotoaparát, máte-li mobilní telefon s foťákem? Kvalita snímku není nejlepší, zvláště budete-li fotit v interiéru a za nižšího osvětlení. Zkrátka mobil digitální fotoaparát nenahradí.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali digitální fotoaparáty. Který bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům? Předplaťte si náš časopis a najděte si pro vás optimální kompromis mezi cenou a kvalitou.


Kompakty 2010-2012 (porovnat)

Pokročilé fotoaparáty 2010-2012 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kompakty 2010-2012 (327 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013
Pokročilé fotoaparáty 2010-2012 (120 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Přihlásit