Hledání toho nejlepšího výrobku je s dTestem ještě snadnější

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Vydáno: 29.10.2010   

Občanské sdružení spotřebitelů TEST už dlouhá léta publikuje nezávislé a objektivní informace o kvalitě výrobků a trpělivě spotřebitelům vysvětluje, že nakupovat jen podle reklamy či ceny se nevyplácí. Nyní chce sdružení TEST svým příznivcům ještě více usnadnit hledání nejvhodnějšího výrobku. Zmodernizoval proto své webové stránky www.dtest.cz, kde nyní každý rychle najde hodnocení výrobku, o který se zajímá. Jako bonus přináší sdružení TEST tři ze svých nejúspěšnějších testů zdarma.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, které vydává časopis dTest, přichází s novinkou. Ke konci října připravil na staré známé adrese www.dtest.cz zbrusu nové webové stránky. Nová je nejenom grafika webu a členění sekcí, ale i množství informací a především způsob jejich hledání. Zástupce sdružení TEST Karel Pavlík změny komentuje: „Řada čtenářů k nám přichází zmapovat si nabídku výrobků v jimi požadované oblasti. Těm usnadníme orientaci poskytnutím srovnávacích testů a nákupních průvodců. Mnozí návštěvníci ale již předvýběr udělal, a nyní chtějí jen srovnat parametry a výsledky testu u vybraných modelů. A to jim nově umožňujeme. Posílili jsme také fulltextové vyhledávání a vše zpřehlednili.“


Kromě aktuálních výsledků nezávislých testů nabízí webové stránky také archiv všech testů časopisu dTest od roku 2005, on-line spotřebitelskou poradnu, vzorové dopisy pro řešení nejenom spotřebitelských problémů, informace o nebezpečných výrobcích a nákupní průvodce.   


Spotřebitelé, kteří nejsou předplatiteli časopisu dTest, mohou využít i dalších variant, jak výsledky testů získat, například si je jednotlivě nechat zaslat na svoji e-mailovou adresu nebo si zaplatit měsíční vstup na webové stránky. Jako bonus k novému webu nabízí časopis dTest na www.dtest.cz/zdarma tři své úspěšné testy ke stažení zdarma. „Pro nepředplatitele hodláme také rozšířit počet neplacených článků a chystáme i další vylepšení, takže se vyplatí nás sledovat,“ dodává Karel Pavlík.  


Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST


Kontakty:
Mgr. Nikola Švábová, svabova@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 731 789 110

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.


Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit