dTest: kvalitní kuchyňský robot nemusí být drahý

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 29.10.2010   

Potřebujete pro práci v kuchyni pomocníka, na kterého je skutečně spolehnutí? Pořiďte si kvalitního robota. Usnadní vám veškeré práce jako sekání, krájení, hnětení těsta, a někdy i samotné vaření. Které nabízené funkce se vyplatí a které jsou reklamním trikem? Odpověď přináší říjnové vydání časopisu dTest.

 Domácí robot je oblíbeným pomocníkem vášnivých kuchařů, ale jeho práci ocení i ti, kteří kuchyni teprve objevují. V testu dvanácti kuchyňských robotů, zveřejněném v říjnovém vydání časopisu dTest se objevily jak jednoduché přístroje určené na základní úpravu potravin, tak sofistikované přístroje, které zvládnou přípravu velkého rodinného oběda.


K nejlépe vybaveným již v základní sestavě patří Bosch MUM 4655EU, který se stal i celkovým vítězem testu. V těsném závěsu zůstávají robustní americké přístroje značky KitchenAid, které si získaly velkou popularitu, a které disponují mnoha funkcemi, bohužel ale většinou ne v základní výbavě. A to jejich nemalou cenu následně ještě výrazně zvyšuje.


Nejlepší testovaný robot vyjde na čtyři tisíce korun. To dokazuje, že kvalitní výrobky nemusí vždy být těmi nejdražšími. Naopak velmi drahý robot Vorwerk z přímého prodeje byl vyhodnocen jako podprůměrný.


Lze najít jeden model kuchyňského robotu vhodný pro všechny kuchaře? Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová si to nemyslí. „Určitě nalezneme roboty celkově lepší a celkově horší kvality. Především ale každý musí vyhodnotit, které funkce využívá v kuchyni nejčastěji a jsou pro něj zásadní, a podle jejich výsledku zkoušek se při výběru orientovat.“ Kromě výsledků zkoušek naleznou čtenáři na www.dtest.cz také podrobný soupis dodávaného a volitelného vybavení všech testovaných přístrojů.


Novinkou na trhu jsou roboti, kteří i uvaří. Časopis dTest je podrobil důkladným srovnávacím zkouškám. A výsledek? Nakonec byly v testech poraženy běžným elektrickým sporákem.


Test kuchyňských robotů přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na www.dtest.cz.


Časopis dTest přináší ve svém říjnovém vydání testy 3D televizorů, krémů na ruce, zimních pneumatik a smartphonů.


Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST


Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 604 660 290
Mgr. Jan Hrouda, Dis. hrouda@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.


Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 

Přihlásit