dTest: krémy nejenom pro suché ruce

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 15.10.2010   

Časopis dTest se zaměřil na kvalitu krémů na ruce. Většina krémů v testu obstála se ctí, více než polovina dokonce s nejlepším hodnocením „velmi dobře“. Mezi výrobky na prvním a posledním místě jsou ovšem poměrně významné rozdíly.
V zimním období častěji než kdy jindy saháme po krému na ruce, neboť chladné počasí zatěžuje pokožku zdaleka nejvíce. Aby spotřebitelé věděli, který krém je nejvhodnější, časopis dTest jich prověřil devět a k tomu navíc jeden univerzální pleťový krém. Nejdůležitějším požadavkem na krémy byla jejich schopnost hydratace. Výrazné zlepšení hydratace pokožky se prokázalo například u krémů Nivea hand SOS a Eucerin, naopak pouze uspokojivá se pojí k rakytníkovému krému na ruce Weleda a Indulona.

Další důležitou zkouškou byla schopnost péče o pokožku rukou, testovaná na 270 dobrovolnících. V této oblasti uspěl vítěz testu, krém Nivea hand SOS, a stejně dobrý byl i intenzivní ochranný krém Atrix.

Překvapivě nejnižší hodnocení v testu získal krém Indulona. Ani jeho větší mastnost nemá na suchou pokožku o nic lepší vliv než lehké emulze. Naopak, právě pocit mastnoty byl předmětem častých stesků testujících dobrovolníků. Indulona příliš neobstála ani v pomyslném souboji s jedním z nejtradičnějších krémů, Nivea Creme v modré krabičce. Nivea prokazuje lepší hydratační i kosmetické vlastnosti.

Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testu dodává: „Indulona i Nivea creme jsou zástupci starší generace krémů, vyráběné na bázi vody v oleji. Tento typ krémů obecně dopadá v testech hůře. Jejich velkou výhodou je ale fakt, že neobsahují konzervační látky a mohou tak být vhodné pro jedince s citlivou pokožkou.“

Test krémů na ruce přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na www.dtest.cz.

Časopis dTest přináší ve svém říjnovém vydání testy kuchyňských robotů, 3D televizorů, zimních pneumatik a smartphonů.

Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 604 660 290
Mgr. Jan Hrouda, Dis. hrouda@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2009 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o 9371 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.Přihlásit