Test termínovaných vkladů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2010

V poslední době úroky na spořicích účtech klesají a produkt se tak stává méně výhodným. Co takhle porozhlédnout se po jiných možnostech? Jak jsou na tom termínované vklady? Testovali jsme pro vás 30 produktů.

Co zjistil náš test o termínovaných vkladech?

O produktu: Termínované vklady jsou podobné spořicím účtům, peníze však na ně vkládáme na stanovenou dobu a většinou v pevné výši. Proto je třeba před vkladem předvídat a plánovat vývoj situace na trhu, ale také vlastních finančních možností.

Na jakou dobu: U tuzemských bank si můžete vybrat dobu vkladu od několika měsíců až do několika let. My jsme zkoumali jedno a dvouleté vklady. Zvažte pečlivě dobu, kterou zvolíte.

Vklady: U termínovaných vkladů vám nestačí menší částky vkladu jako u některých jiných produktů. Nejnižší hranice v našem testu byla 3 000 Kč, ale často jde o desetitisícové i statisícové řády.

Výhody termínovaných vkladů: Oceníte především zákonné pojištění termínovaných vkladů. Platí pojistné limity diktované shodně tuzemským i unijním právem.

Jak je to s úroky: Úroky jsou ovlivněné inflací. Proto je těžké odhadnout, zda se produkt v budoucích letech vyplatí či nikoliv.

TEST je tu pro vás. Tentokrát vám pomůžeme v případě, že váháte, zda si zřídit termínovaný vklad. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a jaký produkt bude pro vás nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.Přihlásit