Test regeneračních šamponů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2010

Suché vlasy, křehké, poškozené vlasy a vlasy s roztřepenými konečky. Všechny potřebují intenzivní péči a výživu, aby posílily, byly pružné a pevné a nelámaly se. Speciálně pro ně jsou určeny šampony pro intenzivní péči. Slibují skvělé výsledky. A některé skutečně pomohou. Je přitom jedno, zda je koupíte v lékárně nebo v supermarketu.

Rizikových faktorů číhajících na vaše vlasy je všude spousta. Barvení, vysoušení horkým vzduchem, kulma, intenzivní sluneční záření, koupání v chlorované či slané vodě. Ani ten nejodolnější „skalp“ neustojí dlouhodobé vystavení nepříznivým vlivům. Vlasy se přestanou lesknout, jsou suché a hladký účes ze všeho nejvíce připomíná chemlon. Nemluvě o zacuchávání při česání. A víte, proč se vlasy zacuchávají? Místo přirozeného hladkého povrchu mají povrch šupinatý a roztřepený. A šupiny na povrchu vlasu jsou to, co způsobuje jejich zacuchávání. V nejhorším případě se mohou poškozené vlasy při rozčesávání zpřetrhat. Pak už pomůže jen šikovný kadeřník a jeho ostré nůžky.


Drogerie, bioobchod nebo lékárna

K radikálnímu řešení v „postřižinském“ stylu ovšem nemusí dojít. Na trhu se nabízí velké množství šamponů určených pro péči o poškozené vlasy. Otestovali jsme šampony, které naleznete v drogeriích, lékárnách i v obchodech specializovaných na přírodní produkty. Zastoupeny jsou tedy jak „obyčejné“ levné šampony, tak drahé z „profesionálních“ řad. A výsledky ukazují, že v jejich účincích nemusí být tak velké rozdíly, jaké jsou v jejich cenách.


Testované výrobky - šampony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Šampony pro intenzivní péči (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2010


Přihlásit