Digitalizace zvukových nosičů: Z vinylu na pevný disk

Publikováno v časopise 8/2010

Cest k digitalizaci nahrávek z gramofonových desek nebo kazet je mnoho a nemusí být drahé. V některých případech k tomu ani není potřeba počítač. Výsledky našeho testu jsou povětšinou dobré. Celkový dojem kazí pouze horší výsledky automatické optimalizace nahrávek.

Patříte také k té spoustě lidí, kteří doma schraňují velké množství gramofonových desek, které je vám líto vyhodit? Odešel váš gramofon a magnetofon již dávno do „věčných lovišť“? Digitalizujte desky! Budete tak mít svou možná i unikátní sbírku vždy na dosah na CD, pevném disku počítače nebo v hudebním přehrávači. K tomu vám pomůže jedno z námi testovaných zařízení. Vybrali jsme několik gramofonů, které lze připojit k počítači nebo které nahrávají na USB paměť, magnetofon, USB předzesilovač pro použití s běžným gramofonem a víceúčelový přístroj, který nahrává kazety i gramofonové desky přímo na CD.
Důvodů pro digitalizaci desek a kazet se nabízí celá řada. Data v digitálním formátu jsou skladnější, pokud jsou správně uložena, trvanlivější, jejich kvalita se přehráváním nesnižuje, a především jsou snadno dostupná.


Databáze testovaných výrobků

Digitalizace gramodesek a kazet (8 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2010


Přihlásit