Zpravodaj časopisu TEST

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Zpravodaj časopisu TEST

Dobrý den,

dovolujeme si vám zaslat nové číslo newsletteru občanského sdružení TEST.

Test dětských opalovacích krémů: dva propadly

Dětská pokožka je zvlášť citlivá na spálení od slunce. Důležité je pořídit si takový opalovací prostředek, který bude vaše dítka chránit nejen před spálením, ale také bude odolný vůči vodě. Které opalovací krémy to splňují?

Celý článek

Testy od nás: Nekomerční a nezávislé

Cílem našeho občanského sdružení je poskytovat spotřebitelům objektivní a nezávislé informace.

Celý článek

Novinka: přístup do databáze testů na jeden měsíc

Připravili jsme pro vás formu zkráceného předplatného na dobu jednoho kalendářního měsíce.

Celý článek

Zelenina jako lék: Čekanka

CekankaListová čekanka byla oblíbenou zeleninou už v antické kuchyni a již tehdy si lidé všímali jejího příznivého vlivu na zdravotní stav. Staří Římané pokládali čekanku dokonce za lék pro nespavce. Od počátku devatenáctého století se pak datuje vzrůstající obliba rychlených čekankových puků, které se pěstují zahrnuté zemí, aby se v listech nevytvořilo velké množství hořkých látek.

Celý článek

Test dětských opalovacích krémů – dva výrobky propadly

Ve spoluprácí s našimi zahraničními partnery jsme pro vás připravili velký test opalovacích přípravků pro děti. Smyslem opalovacích přípravků je chránit pokožku před spálením, stárnutím a jiným poškozením způsobeným sluncem. Zejména dětská pokožka je na sluneční paprsky extrémně citlivá a děti se při letních hrách u vody snadno spálí. Proto je třeba chránit jejich pokožku přostředky s vysokou ochranou.

Naším cílem bylo doporučit takový krém, na který se můžete spolehnout. Test dopadl pro většinu vzorků dobře, 8 z 12 výrobků ve všech nejdůležitějších kritériích obstály. Dva produkty totálně propadly, neboť neposkytují dostatečnou ochranu, jiné dva nejsou vodě odolné. Test prokázal, že ani výrobky zakoupené v lékárnách nemusí být vždy kvalitní a že kvalitní přípravek nemusí být drahý.

 

dětské opalovací přípravky La Roche-Posay dm / SUNDANCE Daylong Astrid Astrid
  mléko SPF 30 pro děti dětské mléko na opalování OF 30 lipozomální lotio na citlivou dětskou pokožku OF 30 dětské mléko na opalování OF 50 dětské mléko na opalování s minerálními filtry OF 30
Druh přípravku mléko v tubě mléko v lahvičce mléko v tubě mléko v lahvičce mléko v lahvičce
Obsah (ml) 100 300 100 200 200
Cena (Kč) 470 160 310 250 220
Cena za 100 ml (Kč) 470 53 310 125 110
TEST: zhodnocení kvality dobře dobře uspokojivě dostatečně dostatečně
  (1,9) (2,2) (3,0) (4,0) (4,0)
Odolnost vůči vodě dobře dobře dostatečně dobře dobře
  (2,2) (1,8) (3,7) (1,9) (2,3)

Dětské opalovací mléko Astrid 50 nepostytuje dostatečnou ochranu před UVA zářením (ochrana před stárnutím kůže, vznikem rakoviny), dětské mléko Astrid 30 dokonce neposkytuje dostatečnou ochranu před UVB zářením (ochrana před spálením).

Ani jeden přípravek tak není vhodný jako dětský opalovací přípravek s vysokou ochranou!

Kompletní výsledky testu si múžete snadno objednat přes mobil. Návod naleznete zde. Uvedené výsledky jistě oceníte zejména v těchto horkých letních dnech. Tropické teploty posledních dní představují velkou zátěž pro organismus, a pro dětskou pokožku to platí dvojnásob. Nezapomínejte ovšem ani na období, kdy teploty nedosahují tropických hodnot. Dětská pokožka je mimořádně citlivá a je potřeba jí chránit nejen při letním koupání.

Přihlásit