Test univerzálních pleťových krémů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2010

Univerzální pleťové krémy se najdou v každé domácnosti. Jsou mezi nimi velké rozdíly. Testovali jsme je pro vás. Všechny jsou vcelku dobré. Z osmi výrobků je však jen jeden velmi dobrý. Který to je? Budete překvapení tím, že patří spíše do levnější cenové kategorie…

Co jsme zjistili o univerzálních pleťových krémech?


Jaký krém vybrat: Chcete-li si vybrat skutečně vhodný krém pro váš typ pokožky, je nutné znát typ emulze. Ten se většinou na obalech neuvádí. Máme dva typy. Prvním je emulze voda v oleji, která se hodí na sušší pokožku. Druhým typem emulze je olej ve vodě. Ten se hodí pro normální, smíšenou a mastnou pleť.

Konzervační látky v krému: Pozor však na emulze typu olej ve vodě. Kvůli vodě se zde mohou množit choroboplodné zárodky. Je tedy nutné, aby měly tyto krémy konzervační látky. Ty mohou být problematické pro lidi s citlivou pletí a pro alergiky. Předložíme vám podrobnou tabulku, která vám přiblíží druhy konzervačních látek u jednotlivých přípravků. Snadněji se tak vyvarujete té, na kterou jste citliví.
 

Krém na ruce i obličej: Univerzální pleťové krémy můžete používat i na obličej. Dobře hydratují a v tomto směru se neliší od speciálních krémů. Horší je však individuální pocit po aplikaci na obličej. Často testujícím vadila lesknoucí se pokožka obličeje.

 

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na univerzální pleťové krémy. Které splňují požadavky kvalitního krému? Předplaťte si náš test a budete to vědět.


Databáze testovaných výrobků

Univerzální pleťové krémy (8 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2010


Přihlásit