Test GPS navigací 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2010

Vybírejte navigaci pečlivě. Chcete-li skutečně kvalitní kousek, budete si muset připlatit. Výběr schopné navigace není to jediné, na co se musíte zaměřit. Důležitá je také instalace map a především jejich aktualizace. To se může prodražit. I na toto hledisko jsme se zaměřili při našem testování.

Co jsme zjistili o GPS navigacích?


Úskalí GPS navigací: Je třeba myslet na to, že GPS signál lze zachytit pouze na otevřeném prostranství. Potíže mohou nastat už v okamžiku, kdy máte přední sklo pokryté fólií. Další potíží jsou místa bez GPS signálu. Některé navigace vám trasu bez signálu nespočítají. Problémy se také vyskytují v tunelech. Které GPS navigace překonávají tyto překážky nejlépe? My to víme.

Rychlost výpočtu: U některých přístrojů vás nepotěší rychlost výpočtu. Zjistili jsme, které modely jsou nejpomalejší a které naopak dokáží spočítat trasu rychle. Nechte si poradit.

Mapové podklady: Vybírejte navigaci také podle mapových podkladů, které k ní dostanete. Zjistěte si, jak komplexní jsou tyto mapy. Často je nutné některé dokoupit, a to se může prodražit. Věnujte pozornost i aktualizaci map. Na kolik vás vyjde?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme pro vás testovali GPS navigace. Jak je to u jednotlivých výrobků s rychlostí výpočtu, mapovými podklady atd.? Předplaťte si náš test a budete vědět víc.


Testované výrobky - GPS navigace (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace starší (110 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2010


Přihlásit