Výzva spotřebitelům: Nebezpečné pračky

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

Vydáno: 14.6.2010   

Časopis TEST vyzývá všechny majitele praček značky Candy a Hoover, kteří zaznamenali problém s prasklým bubnem nebo podobnou závadu, aby se podělili o svou zkušenost.

Počátkem června letošního roku časopis TEST varoval před potenciálně nebezpečným výrobkem, pračkou Candy GO 1460 D. Při dlouhodobé zkoušce simulující životnost povolily svary na bubnu. Porušený buben prorazil vanu a plášť pračky a úlomky poškozených částí vystřelily až do vzdálenosti tří metrů.
Podezření, že se nejedná o závadu týkající se pouze modelu Candy, zvyšují nová zjištění. Podobné závady byly dle německých spotřebitelů, kteří byli varováni partnerskou spotřebitelskou organizací Stiftung Warentest, zjištěny u praček Candy GO 1482 D, Hoover VisionHD VND 9163 a Hoover HN 6135, sesterské značky Candy. Z toho je patrné, že závada se týká některých shodných dílů, které společnost Candy-Hoover používá pro různé modely praček.
Vyzýváme spotřebitele, pokud zaznamenali podobnou závadu u pračky Candy nebo Hoover, či u jiných značek, aby nám ji nahlásili (nejlépe i s fotodokumentací) na e-mailovou adresu candy@dtest.cz. Zkušenosti spotřebitelů pomohou identifikovat nebezpečné výrobky a přinutí dovozce či výrobce k převzetí odpovědnosti.

 


Přihlásit