Těstoviny rychle a chutně: Lehký salát z vaječných těstovin

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2007

Vaječné těstoviny: Ačkoliv jsou bezvaječné těstoviny doporučovány jako zdravější, při přípravě zejména letních těstovinových salátů se bez těstovin, které vejce obsahují, neobejdeme. Jejich chuti se totiž nic nevyrovná!

Suroviny pro 4 osoby


vaječné těstoviny
bílý jogurt, zakysaná smetana
olivový olej
nasekané čerstvé bylinky
tekutý med
limetka (nebo citron)
zelený pepř, sůl

Postup


  • Těstoviny vložte do osolené vroucí vody a vařte dle návodu na obalu.
  • V misce rozmíchejte bílý jogurt (nejlépe v bio kvalitě) s kelímkem zakysané smetany. Přidejte hrst nasekaných bylinek, fantazii se meze nekladou; pikantní je směs stejných dílů čerstvé bazalky a máty, dochucená trochou čerstvého kopru. Experimentovat můžete i s tymiánem, oregánem, saturejkou, řeřichou či meduňkou. Osolte, zakápněte šťávou z limetky či citronu. Chuť zjemněte necelou lžičkou medu a můžete ji ještě zvýraznit dvěma kuličkami čerstvě umletého zeleného pepře. Vše důkladně promíchejte. Když si zálivku připravíte pár hodin předem, chutě bylin se rozloží a zajímavě spojí.
  • Uvařené těstoviny slijte a propláchněte studenou vodou, aby zchladly. Vlažné těstoviny vraťte do hrnce, promíchejte s trochou olivového oleje a následně hned s jogurtovou zálivkou (několik lžic zálivky ponechte v misce a ozdobte jí salát na talířích).
  • Salát servírujte na talíře či do misek a obložte čerstvou zeleninou dle chuti.


Přihlásit