Těstoviny rychle a chutně: Canelloni s houbovým ragú v rajské omáčce

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2007

Cannelloni: Silné trubičky k plnění jsou známy už od antických dob. Dříve se dávala náplň na obdélníky a ty se potom stáčely do trubiček. Dnes jsou na trhu i canelloni, které se před plněním nemusí vařit, což výrazně zjednodušuje jejich přípravu. Existuje nespočet variací náplní a omáček k zapékání.

Suroviny pro 4 osoby


canelloni (nejlépe předvařené)
2 cibule, mrkev, cuketa
řapíkatý celer, 2 stroužky česneku
velká hrst sušených hub
konzerva krájených rajčat ve vlastní šťávě (800 g)
kečup nebo rajčatový protlak
sušená rajčata
300 ml vývaru
sůl, pepř, rozmarýn (nejlépe čerstvý)

Postup

  • Sušené houby namočte do horké vody a nechte je nabobtnat.
  • Mezitím uvařte italskou rajskou omáčku: na olivovém oleji zpěňte cibuli, přidejte najemno nakrájenou mrkev a dva stonky řapíkatého celeru; restujte do změknutí (cca 5 minut). Zalijte vývarem, přidejte konzervu nasekaných rajčat i se šťávou, dvě lžíce kečupu či rajského protlaku, prolisovaný česnek, pepř a sůl. Povařte.
  • Zatímco se omáčka vaří, nakrájejte suroviny do náplně: cuketu na drobné kostičky, řapíkatý celer (2–3 stonky dle velikosti) a cibuli najemno. Na olivovém oleji zpěňte cibulku, přilijte namočené houby i s vodou, osolte a chvíli povařte. Přidejte řapíkatý celer a duste, dokud se voda z hub nevyvaří.
  • Do rajčatové omáčky přidejte pro zvýraznění chuti pár sušených rajčat a rozmixujte ji najemno.
  • Náplň stáhněte z plotny, prolisujte do ní stroužek česneku, přidejte cuketu, lístky rozmarýnu a promíchejte. Houbovým ragú naplňte canelloni.
  • Vymažte zapékací misku máslem, vložte do ní naplněné canelloni, přelijte rajskou omáčkou, posypte nastrouhaným sýrem a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 °C. Za půl hodiny můžete servírovat.
 Rozmarýn
Klasické koření italské kuchyně s poetickým názvem „mořská rosa“ (Rosmarinus). Jeho aroma je nejsilnější začerstva, vyplatí se pěstovat tuto pohlednou rostlinu za oknem či na balkóně, na zimu je třeba vzít květináč dovnitř, nesnáší silný mráz. Rozmarýn se přidává do pokrmů na začátku vaření, používají se pouze zelené, jehličkovité lístky.


Přihlásit