Těstoviny rychle a chutně: Těstoviny s kuřetem v aromatické sýrové omáčce

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2021 Obsah záříjového dTestu

Publikováno v časopise 2/2007

Conchiglie: Těstoviny ve tvaru mořských mušlí mají různé velikosti. Malé se používají jako zavářka do polévek. Větší jsou díky vroubkované struktuře a skryté dutině ideální k lahodným hustým omáčkám.

Suroviny pro 2 osoby


150 g kuřecích prsou
100 ml sladké smetany
kousek másla, olivový olej
parmazán
sladká sójová omáčka, světlá jíška
koriandr, tymián, muškátový oříšek,
bílý pepř, citron, sůl
petrželka na ozdobení

Postup


  • Připravte směs koření z čerstvě umletého koriandru a bílého pepře, nastrouhaného muškátového oříšku a tymiánu. Napoprvé zkuste přibližně stejné díly, příště můžete s poměry experimentovat podle vlastní chuti.
  • Malé kostičky masa osolte, posypte asi
  • 1/2 kořenící směsi, zakapejte olivovým olejem, promíchejte a nechte uležet. Okořeněné maso vhoďte na pánev s rozpáleným olivovým olejem a rychle osmažte.
  • Osmažené maso vyjměte děrovanou naběračkou a dejte stranou do nádoby s víkem, aby nevychladlo.
  • Do osolené vroucí vody se lžící olivového oleje vhoďte těstoviny a vařte je podle návodu na obalu.
  • Olej, který zbyl na pánvi, zjemněte kouskem másla. Budete-li chtít omáčku žlutější, přidejte do rozpuštěného másla špetku kurkumy a dobře zamíchejte. Na pánev pomalu přilévejte smetanu a přiveďte ji téměř k varu. Potom přidejte zbylou čtvrtinu koření, zakápněte sladkou sójovou omáčkou, zahustěte jíškou a krátce povařte.
  • Sejměte omáčku z plotny a vmíchejte do ní jemně nastrouhaný parmazán. Dobře promíchejte a přidejte osmažené kousky kuřete.
  • Zcezené těstoviny nandejte na talíř, přelijte sýrovou omáčkou a ozdobte nasekanou pažitkou.
 Parmazán
Pravý parmazán nese obchodní označení parmigiano-reggiano. Vyrábí se z kravského mléka pouze v regionech Parma a Emilia Reggia. Toto omezení spolu s dlouhým, minimálně ročním procesem zrání je důvodem jeho poměrně vysoké ceny. Přestože jsou na trhu i výrazně lacinější náhražky, vyzkoušejte aspoň jednou pravý parmazán. Zjistíte, že jeho chuti se opravdu žádný z jeho „jmenovců“ nevyrovná.

Přihlásit