Při dlouhodobé práci nebo hraní na počítači není snadné udržet si správnou polohu těla a snížit zátěž kloubů. Nejde pouze o následné bolesti zad, ale také například o potíže v ruce, kterou ovládáte myš. Ke snížení zátěže a prevenci bolestí lze používat opěrku zápěstí. Kolegové z Consumer Reports v rámci spotřebitelského testu shrnula základní poznatky ohledně jednotlivých typů nabízených opěrek nebo podložek.
Jednoduché opěrky zápěstí, které pouze položíte na stůl, jsou k dispozici v řadě provedení z různých materiálů, a to jak povrchu (silikon, textilie, kůže, polypropylen), tak výplně (gel, paměťová pěna). Jsou pevné a stabilní, ale mohou omezit pohyb myši a ne všechny jsou pohodlné.
Jezdící opěrky zápěstí umožňují plynulý pohyb myši, hmotnost ruky se na nich rozloží rovnoměrně, jsou lehké a přenosné. Pokud o ně však neúmyslně zavadíte, můžete je uvést do pohybu a snadno spadnou ze stolu. Některé modely nabízejí různé velikosti, ovšem ne všechny značky mají dostatečnou nabídku.
Opěrky zápěstí, které se připevňují na ruku, nabízejí flexibilitu, jsou lehké a skladné, ale řemínky mohou být nepohodlné a pod opěrkou se vám může potit ruka.
Podložky pod myš s ergonomickým polštářkem pro zápěstí spojují výhody obou výrobků. Nicméně polštářek může bránit pohybu myši a celá podložka zabere více místa na pracovní ploše. Opěrka zápěstí na podložce může mít jednoduchý vypouklý tvar, ale může také jít o polštářek ve tvaru písmene V, který podle výrobců a prodejců při opírání nestlačuje cévy a nebrání jejich průchodnosti.