Černé ovce: Krásné dlouhé vlasy?

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Obsah lednového dTestu

Publikováno v časopise 5/2010

Paní Kouklová si před několika lety nechala prodloužit vlasy, aby si splnila svůj sen. Když se blížil čas nového prodloužení, zaujala ji reklama kadeřnictví Picasso v Uhřiněvsi: „Prodloužení vlasů – sto pramenů od 6000 Kč.“ To byla úžasná cena. A tak zašla do kadeřnictví a kadeřnice jí poradila, že by bylo dobré, kdyby se pro ni objednalo 120 pramenů, aby prodloužení vypadalo dobře. Za těch 120 pramenů a práci měla zaplatit 9500 korun. Souhlasila, složila zálohu 5000 korun a do kadeřnictví se vrátila v dohodnutém termínu.
Po několika hodinách práce, kdy kadeřnice nejprve sundala staré prameny a potom začala připevňovat speciálním lepidlem prameny nové, byl účes hotov. Na hlavu Jany Kouklové však kadeřnice připevnila pouze 40 pramenů s tím, že to vlastně stačí. Zbývajících 80 pramenů dostala s sebou domů, doplatila 4500 korun a odešla.
Jenže za pár dnů se prameny začaly sesouvat a navíc, i když je česala speciálním kartáčem, vyčesávala i vlasy. To se jí pochopitelně nelíbilo. A tak zašla do kadeřnictví a reklamovala práci. S sebou přinesla prameny, které zaplatila. Účes ochotně opravili, sundali prameny, které výrazně prořídly, a připevnili nové prameny, tedy ty, které si Jana Kouklová zaplatila. Zdálo se, že konečně bude všechno v pořádku. Nebylo. Vlasy opět začaly vypadávat. Jít znovu do stejného kadeřnictví se už bála. Proto našla jiného kadeřníka, který jí prameny opět sundal, protože byly „vypelichané“, prodloužil vlasy novými prameny a hlavně použil jinou techniku – ne lepidlo, ale kroužky.
Se sundanými prameny zašla Jana Kouklová do kadeřnictví Picasso v Uhřiněvsi. Chtěla zpátky peníze, protože práce nebyla dobře odvedena. Byla ochotna vrátit zbývajících nepoužitých 40 pramenů a požadovat zpátky polovinu peněz, které zaplatila. To byla od ní vstřícná nabídka. Jenže majitelka kadeřnictví Dana Čermáková nabídku odmítla s tím, že za problémy s prameny si může sama, protože si vlasy řádně nemyje a má je mastné. To Janu Kouklovou rozčertilo a začala se bránit. Nakonec její stížnost skončila v redakci Černých ovcí.

Přihlásit