Booking.com nadále klame spotřebitele

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 13.6.2024   

Internetové služby Booking.com a Agoda.com, které mají stejného provozovatele, nadále klamou spotřebitele, upozornila spotřebitelská organizace Consumentenbond. Zobrazují falešné slevy a neúplné ceny a vyvíjejí tlak na spotřebitele klamavými zprávami o malém počtu volných míst.

Podle nizozemského týmu obě rezervační internetové stránky inzerují ceny bez informace o nevyhnutelných daních a poplatcích za služby. Například Booking.com inzeruje hotelový pokoj v New Yorku „od 211 eur za noc“, což nezahrnuje 75 eur za daně a další poplatky. Rezervační portál také během půl roku ukazoval velkou obsazenost ubytovacích kapacit ve středonizozemském městě Nunspeet, ale pouze proto, že soukromé domy a apartmány byly v té době (mimo sezonu) zcela zavřené a nebylo možné se v nich ubytovat.

Portál Agoda.com při vyhledání ubytování pro dva tvrdil, že má poslední dva volné pokoje, ale když tým zadal vyhledávání pro 10 osob, pokojů bylo najednou dostatek. Slevy na stejné stránce nebyly uvedeny férově a prostudování podmínek ukázalo, že zrušení rezervace zdarma nebylo skutečně bezplatné.

Evropská komise a národní regulační orgány v roce 2020 již služby Booking.com a Expedia.com potrestaly za nepovolené manipulační praktiky a falešné slevy a obě společnosti slíbily, že se polepší. Expedia závazek zjevně dodržuje. Na porušení pravidel ze strany Booking.com nizozemská spotřebitelská organizace upozornila nizozemský Úřad pro spotřebitele a trh ACM.


Přihlásit