Hypotéky v akci

Přečtěte si nový dTest

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Přečtěte si nový dTest

Publikováno v časopise 4/2010

Chcete bydlet ve svém? Bohužel každý nemá to štěstí, aby mu nemovitost spadla do klína, a tak přemýšlíme o různých možnostech, nejčastěji o hypotéce. Je výhodná? Vyplatí se vzít si hypotéku v akci? Je správná doba na hypotéku, nebo je lepší ještě počkat? TEST se za vás pídil po odpovědích na tyto a mnohé další otázky.  

Co jsme zjistili v našem testu o hypotékách?


Někdy splácíme až dvojnásobek ceny bytu: U hypotéky někdy můžete zaplatit dokonce až dvojnásobek ceny bytu. Zdá se vám to jako lichvařina? Záleží částečně i na vás, jak si nastavíte splátky. Předem pečlivě promyslete různá řešení. S tím vám pomůže úvěrová kalkulačka. Víte, co se říká: "Dvakrát měř, jednou řež". To platí i u hypoték.

Hýbání s úroky: Při výběru hypotéky vezměte také v potaz fixaci úrokové míry. Vyberte si z mnohých řešení. Jistě se také bojíte rizik. S hypotékou s fixací budete klidnější, ovšem její cena je vyšší.

Akce: Hypoteční trh se oproti minulým obdobím propadá, což se bankám nelíbí, a tak se začínají soustředit na různé slevy, a to nejen na úrokové míře. Budou vám k hypotéce mnohdy nabízené různé bonusy. Celkově je dnes mnoho možností jak zlevnit vaší hypotéku. Přistupujte tedy k hledání hypotéky aktivně.

Refinancování hypotéky: Máte hypotéku, ale víte, že dnes byste si ji pořídili u jiného finančního ústavu, který nabízí lepší podmínky? Nemusíte být u své banky nastálo. Můžete využít možnosti refinancování, tedy převedení své hypotéky do jiného finančního ústavu. Chcete-li refinancování, začněte tuto možnost řešit včas.

Vlastní bydlení či nájem: Na začátku vašeho rozhodování o hypotéce si jistě budete klást stejnou otázku jako mnozí před vámi. „Je lepší mít vlastní byt a hypotéku či žít natrvalo v pronájmu?“ Zvažte pečlivě všechna pro a proti.

Hypoteční tipy: TEST vám také přináší celou řadu hypotéčních tipů a triku. Upozorní vás na úvěrové registry, na služby hypotečních makléřů a na mnohé další fakta, která oceníte.

TEST je tu pro vás a tentokrát vám pomůže správně se rozhodnout v oblasti financování vašeho bydlení, konkrétně ohledně hypoték. Předplaťte si náš test a buďte v obraze.


Přihlásit