Test myček nádobí 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2024

Myčky nádobí jsou oblíbenými pomocníky pro úsporu času, námahy a vody. Pořízení myčky ale není zrovna levná záležitost. Lze najít povedený spotřebič za rozumné peníze? Podle aktualizovaného testovacího programu jsme otestovali 27 nových modelů. Prostor dostaly myčky vestavné i volně stojící, klasické i úzké.

Myčky nádobí v testu

  • myčky všech cenových kategorií
  • zkoušky mytí, sušení, hlučnosti a dalších vlastností myček
  • měření spotřeby vody i elektřiny
  • nové modely výrobců Bosch, Beko, Siemens, Miele, Candy a dalších…

V testu jsme tentokrát prověřili 11 volně stojících a 10 vestavných myček s klasickou šířkou 60 cm i tři volně stojící a tři integrované myčky s šířkou 45 cm. Ušetříte s úzkými modely na provozních nákladech? A jak kvalitně užší spotřebiče myjí?

Ani základy nejsou jisté

Už v základní disciplíně – mytí a sušení – jsme mezi výrobky odhalili velké rozdíly. První část této skupiny zkoušek alespoň trochu zvládají všechny myčky. Schopnost sušení nádobí už ale takovou samozřejmostí není. Jeden model v této zkoušce zcela pohořel, několika dalším se nevedlo dobře jen v jednom z testovaných programů.

Je eko skutečně úspornější?

V rámci testování myček měříme také spotřebu vody i elektrické energie. Zkoušky provádíme pro hlavní i úsporný mycí režim. V našich testech myček se tak mimo jiné dozvíte, zda úsporné režimy výrobců nepodvádějí, zda vám skutečně ušetří peníze a jak tyto programy ovlivňují výkonnost spotřebičů.

 

Cena: ne vždy ukazatel kvality

Testování myček se věnujeme dlouhodobě. A zas a znovu se přesvědčujeme, že dražší výrobek vůbec nemusí být lepší. Do tohoto testu jsme zařadili výrobky za méně než 10 000 Kč i přístroje s více než trojnásobnou cenou. Předvedly dražší spotřebiče skutečně lepší výkony?

Více než 300 dříve otestovaných myček

Nevybrali jste si z modelů v tomto testu? Na www.dtest.cz/mycky jsou našim předplatitelům dostupné výsledky 313 dříve testovaných modelů. Byly testovány podle staršího testovacího programu. S výsledky modelů publikovaných v aktuálním testu tedy jejich výsledky srovnatelné nejsou.

Laboratorní test: Víc než recenze

Naše testy jsou tu, aby vám pomohly udělat informované rozhodnutí.Zkoušky myček nádobí provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení.  Přečtěte si více o tom, jak testujeme myčky.


volně stojící myčky s klasickou šířkou (porovnat)

volně stojící myčky úzké (porovnat)

integrované myčky s klasickou šířkou (porovnat)

integrované myčky úzké (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky (27 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2024


Přihlásit