Test chladicích boxů 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2024

Teplé letní počasí doslova vybízí k pořádání pikniků. Nápoje a potraviny je však vhodné udržovat v chladu, aby zůstaly osvěžující a nekazily se. K tomuto účelu slouží přenosné chladicí boxy. V aktuálním testu najdete výsledky 11 modelů s přípojkou do zásuvky. Na první pohled vypadají všechny podobně, test ale ukázal rozdíly v chladicím výkonu, kvalitě izolace i odolnosti.

Chladicí boxy v testu

11 chladicích boxů v cenovém rozpětí od 1200 Kč do 3900 Kč a s objemem od 22 do 36 litrů prošlo náročným testovacím maratónem, který zkoumal jejich schopnost chlazení, izolaci, spotřebu energie a odolnost. Výsledky ukázaly značné rozdíly mezi jednotlivými modely, a to jak ve výkonu, tak v kvalitě zpracování.

Test také odhalil, že reálná spotřeba elektrické energie se může lišit od té deklarované. To je důležitá informace pro spotřebitele, kteří chtějí ušetřit peníze za energie.

V laboratoři jsme se zaměřili také na odolnost chladicích boxů.Ty byly vystaveny pádovým testům, při kterých jsme je z výšky jednoho metru pustili na zem. Zcela bez poškození let k zemi ustálo jen několik výrobků.

Do testu jsme zařadili boxy různých značek, objemů i cenových kategorií. V tabulce tak najdete chladicí box za zhruba tisíc korun i model za bezmála čtyři tisíce korun. Věříme, že vám náš test pomůže vybrat ten nejlepší chladicí box právě pro vás.

Co také testujeme

Outdoorovým tématům se v dTestu věnujeme dlouhodobě. Otestovali jsme například:


Testované výrobky - chladicí boxy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chladicí boxy (11 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2024


Přihlásit